Ako môže golf pomôcť Vám

Podľa Škandinávskej štúdie na viac ako 300 tisíc účastníkoch golfisti sa dožívajú v priemere o viac než 5 rokov ako negolfisti bez rozdielu veku, pohlavia, či socio-ekonomického postavenia! Ďalšie štúdie potvrdzujú, že golf hrá pozitívnu úlohu v prevencii a liečbe veľa chorôb ako srdcové ťažkosti, či cukrovke a pravidelné návštevy golfového ihriska pomáhajú posilniť kosti a tak prispieva golf k prevencii zlomeninám.

Golf je aktivita pre celú rodinu od malých detičiek až po seniorov. Golf je dostupný pre všetkých a náklady sú omnoho menšie než napríklad na lyžovanie. Moderné golfové kluby ako aj ten náš vítajú každého a naši ďalší členovia, ktorých už máme takmer 2OO radi poradia. Klubový dom je ideálnym miestom na stretnutie nových ľudí, spoločenský život, či na vytváranie nových priateľstiev. Golf nielen pridáva roky vášmu životu, ale hlavne život a zábavu vašim rokom! Veľa zábavy na golfovom ihrisku znižuje stres, posilňuje vzťahy a udržuje vás mladistvých! Je to šport na celý život s veľa zdravotnými a spoločenskými benefitmi.

Duševné zdravie

Veľa ľudí stále nevie, že byť obklopený prírodou, ako aj cvičenie pomáha duševnému zdraviu. Štúdie preukázali pozornosť a šťastie po prechádzke zeleňou. Toto je zapríčinené zvýšenou hladinou endorfínov a serotínu vo vašom mozgu, vedúcom k zníženiu úzkosti ako aj zlepšenému sebahodnoteniu a sebadôvery. Duševné zdravie sa stalo témou posledných rokov. Viac a viac ľudí si uvedomuje dôležitosť duševného zdravia a vplyvu na ich životy.

Znižuje stres a úzkosť

Nie je to len samotná golfová hra, ktorá prispieva k znižovaniu stresu a úzkosti. Jednoduchá prechádzka krásnym zeleným ihriskom zlepšuje náladu a zaháňa akékoľvek negatívne myšlienky a pocity a naopak zvyšuje sebadôveru.

Ľahký na naučenie

Ľahký šport na naučenie, nemožné na úplne zvládnutie:) Golf sa naučí ľahko malé dieťa, či 70-ročný senior, ale profesionálnu výkonnosť v štýle Tigra Woodsa je veľmi ťažké dosiahnuť.

Spite ako bábätko

Pravidelná kombinácia cvičenia a čerstvého vzduchu je perfektný recept na dobrý spánok. Nielenže po kole golfu (9 alebo 18 jamiek) zaspíte rýchlejšie, ale zostanete v hlbšom spánku dlhšie. Vyberte sa na golfové ihrisko, obklopte sa prírodou a získate naplňujúci oddych cez noc.

Buď fit

Prejdete niekoľko kilometrov a golfový švih je cvičenie pre celé telo. Každý švih precvičí ruky, nohy, chrbát a brušné svalstvo a za jednu hru ho veľa krát zopakujete.

Malá možnosť zranenia

Golf je šport s minimálnou možnosťou zranenia a oveľa šetrnejší na vaše kĺby než beh, basketbal či tenis. Práve aj vďaka malej možnosti zranenia je golf vhodný pre všetky generácie záujemcov.

Zlepšenie videnia

Golf okrem “vyčistenia hlavy”, taktiež vylepšuje videnie, keďže golfisti sa musia sústrediť na malú golfovú loptičku, vedia rozlíšiť rôzne vzdialenosti a musia koordinovať ruky s očami.

Zdravá hlava aj telo

Zvýšenie tepovej frekvencie počas hry zabezpečí tok krvi do mozgu, čo stimuluje nervové zakončenia. Hra s ďalšími golfistami, či zahratie lepšieho kola na ihrisku je výzvou, ktorá posilňuje sebavedomie a na to všetko potrebujete zapojiť hlavu do stratégie ako vyriešiť puzzle a dostať loptičku z odpaliska do jamky na najmenej úderov so zohľadnením prevýšení, prekážok, či vetra. Toto všetko zabezpečí mozgu dosť podnetov, aby zostal aktívny a logicky fungoval.

Schudnite s golfom

Prechádzka po golfovom ihrisku a švihanie palicou spáli kalórie a prispeje v kombinácii so zdravou stravou ku chudnutiu či zlepšeniu stavu srdca. Zohýbanie, švihanie, či nosenie golfového bagu na pleciach prispeje ešte k výraznejšiemu spáleniu kalórií.

Obklopte sa prírodou

Odborné štúdie preukázali, že ustavičné vystavenie plochám zelene uvoľňuje telo, myseľ, znižuje stres či úzkosť. Naviac vystavenie slnečným lúčom počas kola golfu prispieva k príjmu vitamínu D, zlepšuje rast kostí pri mladých a znižuje risk depresie, srdcovo-cievnych ochorení, či niektorých druhov rakoviny.

Získajte nových priateľov

Spoločenský element je neprehliadnuteľný. Golf dovoľuje tráviť čas s vašou rodinou, priateľmi, ale taktiež stretnúť nových ľudí. Golf je platformou na prediskutovanie nových obchodných či podnikateľských myšlienok a prináša pozitívne vibrácie vašim firemným stretnutiam! Uzavretie obchodných kontraktov na golfovom ihrisku taktiež nie je nič výnimočné.

Posilňuje charakter a pevnú vôľu

Oproti tímovým športom, golf je osobný. Väčšinu času hráte proti ihrisku, aby ste si zlepšili predchádzajúce skóre. Toto zabezpečí veľa zábavy a tvrdej práce, aby ste ďalší raz zahrali ešte lepšie. Našťastie aj vďaka dobrým PRO trénerom sa môžete ďalej rýchlo zlepšovať a bude to ešte väčšia zábava a výzva. Aj keď sa vám niekedy hra nevydarí, golfisti nezúfajú. Keď nedáte ľahký put, či skončíte v pieskovej prekážke, máte na výber. Môžete sa rozčúliť a vaša hra bude ešte horšia alebo sa zhlboka nadýchnuť a uznať, že niekedy život nejde ako ste to plánovali V týchto tichých momentoch na ihrisku, môžete vidieť veľký obraz. Možno sa nemusíte hneď rozčuľovať, keď vaše deti spravia neporiadok doma alebo vaša sekretárka na niečo zabudne. Golf takto posilňuje Vašu vôľu či charakter.

Golf je olympijský šport a zároveň jeden z najrozšírenejších rekreačných športov na svete, ktorý ponúka obrovské zdravotné benefity. Opakom populárnej viery negolfistov, že je to len postávanie s minimálnym pohybom. Golf ponúka veľa zdravotných benefitov, ktoré iným športom chýbajú. Je to oveľa viac, než len hra ako dostať malú bielu loptičku do jamky. Golf ponúka benefit pre mentálne aj fyzické zdravie, ktoré môžu človeku zmeniť život. Ako čoskoro uvidíte, v tomto nádhernom športe existuje niečo pre každého, tak zistite ako môže pomôcť tento šport vám! Radi by ste sa tiež zoznámili s týmto krásnym športom? Neváhajte nás kontaktovať a príďte si golf vyskúšať k nám.